Sağlık

Türk Oftalmoloji Derneği’nin Gezici Göz Muayene Aracı Hatay’da Hasta Kabulüne Başladı

Türk Oftalmoloji Derneği’nin Gezici Göz Muayene Aracı Hatay’da Hasta Kabulüne Başladı

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Başkanı Prof. Dr. Ziya Kapran, 11 ilimizi etkileyen deprem sonrasında afet bölgesindeki destek çalışmalarına ilk günden bu yana devam ettiklerini aktardı. Bu kapsamda Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne konteyner ve Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne malzeme desteği sağlandığını paylaştı. TOD ayrıca İstanbul ve Adana’da tahliye edilen Cerrahpaşa ve Balcalı Hastanesi’nde görev yapan asistan ve uzman doktorlar başta olmak üzere depremden etkilenen tüm göz hekimlerinin eğitimlerine devam etmesi için destek verdiklerini söyledi.

 

"Aracımızda 2 Uzman Hekim ve 2 Yardımcı Personel Görev Yapacak"

Türk Oftalmoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ziya Kapran: “Aracımızda 2 Uzman Hekim ve 2 Yardımcı Personel Görev Yapacak”

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Başkanı Prof. Dr. Ziya Kapran, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Sahra Hastanesi bahçesinde görev yapacak gezici göz muayene istasyonunda 4 farklı muayene teçhizatı bulunduğunu belirterek, “Araçta 2 göz hastalıkları uzmanı hekim ve 2 yardımcı personel görev yapacak. Dernek üyesi meslektaşlarım uzun bir gönüllü listesi hazırladı. Burada görev yapmak için gönüllü olan herkese teşekkür ediyorum. Araçta 1 bir hafta boyunca görev yaptıktan sonra arkadaşlarımız yeni ekibe görevi teslim edecekler. TOD olarak amacımız kronik göz hastalığı olanlara, kontrol süresi geçmiş göz tansiyonu hastalarına hizmet vererek görme kaybı yaşanacak hastalıkların teşhis ve tedavisine yardımcı olmak.” dedi.

 

"Hep Birlikte Dayanışma İle Sıkıntılarımızı Bir Nebze Olsun Hafifletmek İçin Çalışmaya Devam Ediyoruz"

“Hep Birlikte Dayanışma İle Sıkıntılarımızı Bir Nebze Olsun Hafifletmek İçin Çalışmaya Devam Ediyoruz”

Gezici göz muayenesi aracının sahadaki koordinasyonundan sorumlu Türk Oftalmoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kıvanç Güngör ise depremzedelerin gözlüklerini, göz ilaçlarını ve kontakt lenslerini enkaz altında bıraktıklarını belirterek, “Depremzedelere ihtiyacı olan göz muayenesini sağlamak üzere hızlı bir şekilde aracımız tam teşekküllü şekilde hazırladık. Dileğimiz ve amacımız derneğimize yapılacak bağışlarla birlikte bu araçların sayısını artırmak ve diğer illerimizde faaliyete geçmesini sağlamak. Bunun için derneğimiz koşulsuz bağış olarak endüstri şirketlerinden, dernek üyelerimizden, hekim meslektaşlarımızdan, vatandaşlarımızdan bağış kabul ediyoruz. Bayrampaşa Göz Nurunu Koruma Vakfı Hastanesi aracımız için teçhizat yardımı yaptı, teşekkür ediyorum. Hep birlikte dayanışma ile sıkıntılarımızı bir nebze olsun hafifletmek için çalışmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

  Kilolu Olup Sağlıklı Olmak Mümkün Mü?

Prof. Dr. Kıvanç Güngör, Türk Oftalmoloji Derneği (TOD)  gezici göz muayenesi aracının Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığını belirterek, gezici göz muayene aracının deprem bölgesindeki diğer illeri de ziyaret edeceğini, bununla ilgili çalışmaların devam ettiğini ve takvim belli olduğunda kamuoyuna duyurarak hasta kabul edeceklerini sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu