Genel

Devlet Korumasındaki 1017 Gencin Ataması Yapıldı

Devlet korumasındaki gençler kamuya atandı.

“Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerin Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Kura Töreni”nde, 1017 genç, Bakan Mahinur Özdemir Göktaş’ın katılımıyla kamu kurumlarına atanmanın sevincini yaşadı.

Devlet korumasındaki gençler kamuya atandı. 
Devlet korumasındaki gençler kamuya atandı.

Bakan Göktaş, törende yaptığı konuşmada, “Bugün 1017 arkadaşımız, bu ülkenin pırıl pırıl 1017 evladı, kamudaki görevine başlıyor. Yolunuz açık, bahtınız açık olsun” diyerek gençlere başarılar diledi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, sundukları hizmetlerin doğrudan ailelere dokunduğunu ve “her şeyden önce aile” anlayışının önemini vurguladı. Aile odaklı politikalarla, sosyal devlet anlayışını güçlendirdiklerini belirterek, “Biz Peygamberi yetim ve öksüz olan bir dinin, bir ümmetin mensuplarıyız” sözüyle bu anlayışın köklerine dikkat çekti. Göktaş, ayrıca çocukların devlet korumasına alınmasının yanı sıra, risk altındaki çocukları korumak için mobil ekiplerle çalıştıklarını vurgulayarak, çeşitli risk gruplarından gelen 288 bin çocuğa ulaştıklarını ve bu çocuklarla 17 binin üzerinde okul ziyareti gerçekleştirdiklerini, 65 bin aile ile de görüştüklerini açıkladı.

Gençlere İş ve Meslek Danışmanlığı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, gençleri yetiştirirken sadece niceliği değil, niteliği de artırdıklarını söyledi ve çocuk bakım kuruluşlarını çocukların ihtiyaçlarına uygun olarak güncellediklerini, ev tipi yaşam modeline geçtiklerini belirtti. Göktaş, gençlerin okul başarısını teşvik etmek ve sanat ile spor ilgilerini desteklemek için çaba sarf ettiklerini ifade etti. Bugün itibarıyla 20 milli, 1557 lisanslı ve 3 bin 960 lisanssız sporcu çocukları bulunduğunu ve 2 bin 670 çocuğun kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunduğunu paylaştı. Ayrıca Bakan Göktaş, gençleri iş ve meslek danışmanlarıyla çalışma hayatına hazırladıklarını ve 319 gencin üniversiteye yerleştiğini belirtti.Sonuç olarak, gençlerin kamu kurumlarına atanması kura töreniyle gerçekleşti ve bu gençlerin yeni başlangıçları kutlandı. Bakan Göktaş, ataması yapılan gençlerle hatıra fotoğrafı çektirerek günü sonlandırdı. Kura sonuçlarına e-Devlet ve Bakanlığın resmi web sitesi üzerinden ulaşılabilecekleri bildirildi.

  Türk Eğitim-Sen: Emek Bayramı’nda Çifte Bayram Hakkımızdır

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu