Genel

Bisiklet Tutkunu Doktora Çarparak Ölümüne Neden Olan Sürücü Serbest Bırakıldı!

bisiklet kaza

Marmaris Muğla Karadere mevkiinde bisikletiyle emniyet şeridinde ilerleyen doktora arkadan çarpan otomobil, doktorun ölümüne neden oldu. Marmaris Karadere Mevkii’nde görevli bir aile hekimi emniyet şeridinde bisiklet kullanırken 48 AKH 572 plakalı bir otomobilin içerisindeki sürücü T.K.’nin kendisine çarpması sonucu hayatını kaybetti.

kemal özer bisiklet

Bisiklet tutkusuyla tanınan Aile Hekimi Dr. Kemal Özer’e arkadan çarparak ölümüne neden olan sürücü çıkarıldığı mahkemede serbest bırakıldı. Doktor Özer’in ailesi konuyla ilgili bir açıklamada bulunarak, doktorun ölümüne neden olan sürücünün serbest bırakılmasına tepki gösterdi. 

kemalll

 Doktorun Ailesinden Tepki Açıklaması

Marmaris’te 1 No’lu Yaylalı Aile Sağlığı Merkezi’nde aile hekimi olarak görevli olan ve bisiklet tutkunu doktor olarak tanınan Kemal Özer’in vefatı ilçede üzüntüyle karşılanırken, kazada doktora arkadan çarparak hayatını kaybetmesine neden olan sürücü T.K.’nin çıkarıldığı mahkemede serbest bırakılmasına tepkiler geldi. Doktor Özer’in avukat kızı Bengü Özer Güven açıklamasında şu cümlelere yer verdi: “Profesyonel bisiklet sürücüsü olan babamız Doktor Kemal Özer Marmaris Muğla yolu Karadere mevkiinde emniyet şeridinde seyrederken 48 AKH 572 plakalı araç sürücüsü T.K., arkadan hızlı bir şekilde çarparak babamızın ölümüne sebep olmuştur. Olayın meydana geldiği yol düz ve trafik yoğunluğu bulunmayan bir yol niteliğindedir ve fotoğraflardan da görüleceği gibi T.K. ‘bisikletin arabaya sağlanacağı düzeyde yüksek hızlıdır. Ayrıca herhangi bir fren eyleminin bulunmadığı da sadece bisikletin araca saplanmasından dahi anlaşılmaklatadır.”

Adalet Yerini Bulsun!

Gözaltına alınan T.K’nin Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tutuklama istemiyle Marmaris Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildiğini ancak hukuka aykırı bir şekilde serbest bırakıldığını belirten Avukat Bengü Özer Güven, “Henüz kusur raporu dahi düzenlenmeden, adli tıp raporu oluşturulmadan, hiçbir delil toplanmadan, deniz yoluyla yurt dışına kaçmaya elverişli bir coğrafyada ölümlü bir cezai olayının sanığı olan kişi salıverilmiştir. Mağduriyetimizin ve kamuya karşı işlenen açık suçun gerekli tutuklama koruma tedbirlerinden sebepsiz şekilde yoksun bırakılması, biz ailesini ve sevenlerini derinden yaralamasının ötesinde, açık kasıtlı bir hukuk katliamına neden olmuştur. Sorumluların hak ettiği cezayı almasını ve adaletin yerini bulmasını umut ediyoruz” açıklaması yaptı.  (BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

  HEP-SEN’den Memur Maaşına “Kabul Etmiyoruz” Hashtagiyle Tepki!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu