Genel

“İnsanlık Adına Büyük Bir Dramı Yaşıyoruz”

MEB Bakanı Yusuf Tekin, İsrail Filistin çatışmasını değerlendirdi. 

MEB Bakanı Yusuf Tekin, İsrail Filistin çatışmasını değerlendirdi.

Bakan Yusuf Tekin, Kırıkkale Valiliği’ni ziyaret ederek burada düzenlenen il eğitim değerlendirme toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada, Bakanlık olarak il il gezdiklerini ve eğitimin mevcut durumunu ilgililerle değerlendirdiklerini belirtti. Ayrıca, öğretmenlerle görüşerek saha hakkında bilgileri güncellediklerini ifade etti. Tekin, Kırıkkale’de gerçekleştirdikleri değerlendirme toplantısında devam eden yatırımları, eğitim öğretime açılacak okulları, öğretmen ihtiyacını ve eğitim öğretim kalitesini artırmak için alınacak önlemleri görüştüklerini ve verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Eğitim ve öğretimi daha konforlu hale getirmek için yapılacak çalışmaların notlarını aldıklarını aktaran Tekin, şu şekilde konuştu:

“Önümüzdeki eğitim yılı için yatırım programımıza alınabilecek konuları değerlendirdik. Herkes burada bu işe kendini adamış durumda. Bu toplantılarda yaz aylarında hayata geçirdiğimiz yeni uygulamaların sahadaki etkisini de arkadaşlarla paylaşıyoruz. MESEM’lerle ilgili aldığımız tedbirlerden bahsettik, bu konuda ciddi bir ilerleme kaydedildi. Ayrıca, açık liselere geçiş sürecini rakamlarla ele aldık. Bu konuda tedbirler alan ekiplere teşekkür ediyorum.”

Tekin ayrıca İsrail-Filistin çatışmasına da değinerek şunları dile getirdi:

“İnsanlık adına büyük bir dramı yaşıyoruz. İsrail ve Filistin arasındaki savaş süreci hepimizi üzüyor, dünya genelinde rahatsızlık yaratıyor. Uluslararası toplumun bu dramı sonlandırması için bir an önce devreye girmesi gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Türkiye olarak adaletli hakemlik rolümüzü yerine getiriyoruz. Umarım bu konuyla ilgili uluslararası kurumlar da görevlerini yerine getirir, barışı sağlamak için Birleşmiş Milletler başta olmak üzere ilgili kurumlar bu sürece hemen müdahale ederler.” 4Bakan Tekin’in il değerlendirme toplantısına Temel Eğitim Genel Müdürü Zarife Seçer, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Ömür Karakullukçu, Strateji Geliştirme Başkanı Ercan Türk ve İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Özcan Duman da katıldı. Tekin, Valilik programının ardından Kırıkkale Belediyesi’ni ziyaret etti ve daha sonra Şehit Aydın Çopur İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle buluştu.

  Saç Dökülmesine İyi Gelen Besinler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu